lazy-bag
dostapni boi

Lazy Bag Garden

2,990ден4,990ден

 • 110х150см – Maxi
 • 90х130см – Lazy
 • 70х115см – Mini
SKU: 2217 Категорија
Исчисти
dostava 1

Брза достава

zamena 1

30 дена рок на замена

poddrska

24/7 поддршка

Опис

Ако барате придружник за релаксација под отворено небо, Lazy Bag Garden е идеалниот избор бидејќи е достапен во 3 различни димензии и голем спектар на бои. На овој начин, целото семејство може да ужива заедно одмарајќи на иновативно парче мебел кое дозволува простор за движење и потпора на грбот и вратот.

Благодарение на водоотпорниот штоф, Garden може да го краси вашиот базен, да ве придружува на плажа и да ве релаксира при кампување. Ваквиот материјал гарантира дека живоста на боите нема да згасне по неколку години, додека пак мекото полнење и ергономскиот дизајн можат лесно да ве кренат во облаците.

Фотелјата е неверојатно лесна за одржување и ветува бесконечно многу начини на употреба.

 

Предности:

 • Лесно се одржува
 • Водоотпорен штоф
 • Неверојатно удобно
 • Мек потпора за главата, вратот и грбот
 • Лесно преносливо
 • Три димензии

 

Технички спецификации:

 • Димензии 110х150 cm, 90×130 cm, 70×115 cm
 • Одржување на 30°
 • Меко полнење од полиуретанска пена и ЕПС гранули
 • Софистициран ергономски дизајн
 • Достапна во бордо, зелено, крем, портокалово, светло виолетово, темно сино, тиркизно, циклама

Слични производи